Medicoach להיות מוביל שינוי –
קורס אימון לאנשי מקצועות הבריאות

הכשרה במודל האימון לבריאות של Medicoach – מודל מבוסס מחקר להובלת אנשים להגשמת מטרות בריאות ואיכות חיים
כללי
המלצות וידע אינם מספיקים על מנת להוביל שינוי התנהגות (ארגון הבריאות העולמי 2007). שינוי הרגלים הוא דבר לא קל למרביתנו ומעורר התנגדות וקשיים בכל שלביו, במיוחד בשלב השימור. ההתנגדות גדלה עוד יותר כאשר הדרישה לשינוי מגיעה מבחוץ. לפיכך, איש מקצוע המבקש להשפיע על אנשים ולהוביל שינוי ארוך טווח בבריאות או בכלל, נדרש בנוסף להיותו בקיא בתחום מומחיותו, גם להשתמש בגישה וכלים להורדת ההתנגדות וחיזוק המוכנות לשינוי ולהיות בעצמו השינוי שהוא רוצה לראות באחרים. מודל האימון לבריאות של Medicoach כולל שיטה מובנית מבוססת מחקר, מיומנויות תקשורת וכלים פרקטיים ובמקביל תהליך צמיחה אישי ומקצועי לחיזוק איש המקצוע כמוביל שינוי.

אימון בריאות

מנחות הקורס:
מירב בית-און – מאמנת לבריאות ומנחה ראשית, מייסדת ומנהלת Medicoach בית ספר לאימון בריאות ואיכות חיים הפועל ומכשיר משנת 2007 אלפי מומחי בריאות ואיכות חיים כמאמני בריאות ומובילי שינוי.
עמית צור טל ואושרה שקד – מאמנות בריאות ומנחות במדיקואצ'.
ומנחים אורחים

הקורסים הקרובים:
מחזור 53: ימי ה' בוקר,  נובמבר 2018, המרכז הרפואי לגליל נהריה, 12 מפגשים בין השעות . 9:30-14:00 צמוד לרכבת , הוגש לגמול לאחיות.

מחזור 54:  ירושלים, ימי א' בין השעות: 16:00-19:30 12 מפגשים נובמבר 2018

מחזור 55:  מרכז, ימי ב' בין השעות: 16:00-20:30 14 מפגשים נובמבר 2018

קורס אימון בריאות מתקדם – אוקטובר 2018 ימי ג' ערב מרכז

סילבוס הקורס: לקבלת סילבוס מעודכן שלחו מייל ל Meirav@medicoach.co.il 

מפגש 1: שינוי גישה – מעבר מגישה של "הגד" לגישה של "שאל": מאפיינים של מובילי שינוי, היכרות עם הגישה המוטיבציונית, רפלקס התיקון, 5 השאלות להובלת שינוי, חיוביות,היכרות עם מודל Medicoach להובלת שינוי. הדגמת שיחת אימון ותרגול אימון אישי ובקבוצה.

מפגש 2: שלבי השינוי –היכרות עם מחקר השינוי בתחום הבריאות – דר' פרוצ'סקה. הבנת תהליך השינוי על שלביו השונים וכיצד להתאים אליהם את סגנון התקשורת של המטפל. כיצד להוביל מהתנגדות לשיתוף פעולה. עבודה עם התנגדות של המטפל. הדגמת שיחת אימון ותרגול אימון אישי ובקבוצה.

מפגש 3: לזרום עם ההתנגדות – גישה וכלים לעבודה עם התנגדות על בסיס הגישה המוטיבציונית ( דר' מילר ורולניק), מיומנויות תקשורת מטפל מטופל, הדגמת שיחת אימון ותרגול אימון אישי ובקבוצה.
הרצאת אורח – הסינדרום המטבולי והמלצות לבריאות ותזונה נבונה – דר' שחר שלי, רופא MD שוחר בריאות.

מפגש 4: חיזוק המוכנות לשינוי – כיצד לסייע לאנשים להחליט לפעול למען בריאותם. פתרון אמביוולנטיות באמצעות דוח איזון החלטות, שאלות מוטיבציוניות, דיבור שינוי change talk, זיהוי ערכים אישיים. הדגמת שיחת אימון ותרגול אימון אישי ובקבוצה.
הרצאת אורח – עקרונות לפעילות גופנית אפקטיבית – דר' איתי זיו, מומחה לפעילות גופנית

מפגש 5: יצירת חזון בריאות – מה ההבדל בין חזון בריאות לחזון אישי ומקצועי.
שימוש בדמיון מודרך באימון. מדיטציה ככלי למטפל ולמטופל.
הדגמת שיחת אימון ותרגול אימון אישי ובקבוצה
הרצאת אורח – כלים לשינוי תזונתי – תמי סירקיס, מאמנת בריאות, בלוגרית וסטנד אפ קולינרי

מפגש 6 : חיזוק מסוגלות עצמית – הבנת חשיבות תפיסת המסוגלות העצמית האישית להצלחת השינוי וכלים אימוניים לחיזוק מסוגלות עצמית (דר' אלפרד בנדורה). חילוץ חוזקות אימון בקבוצה. הדגמת שיחת אימון ותרגול אימון אישי ובקבוצה. הכנה לשינוי – מיומנויות ניהול עצמי, יעדים לפי מודל smart, יצירת תוכנית פעולה לשינוי הרגלים. תרשים זרימה לתהליך האימון לבריאות. הדגמת שיחת אימון ותרגול אימון אישי ובקבוצה.

מפגש 7: זיהוי ופתרון חסמים אישיים – שיטה לזיהוי ולהתמודדות עמוקה עם חסמי השינוי – התנהגותיים, מחשבתיים, רגשיים, פיסיים וסביבתיים. כלים להתמודדות עם נפילות וכישלונות.
כלים להתמודדות עם אכילה רגשית, ניהול רגשי. מדיטציית מיינדפולנס לניהול סטרס.
הדגמת שיחת אימון ותרגול אימון אישי ובקבוצה.

מפגש 8: עבודה עם מחשבות ואמונות מעכבות – זיהוי מחשבות ואמונות מעכבות שינוי ועבודה עמוקה לשחרור והתמרה שלהם על מנת לאפשר התמדה לאורך זמן.
מודל Medicoach : תהליך האימון לבריאות – מה עושים בכל מפגש אימון.
הדגמת שיחת אימון ותרגול אימון אישי ובקבוצה.

מפגש 9: משיפוטיות לקבלה– איך לאהוב את הלקוח שלך, התמודדות עם משבר בריאותי – כלים לקבלה ושלווה במצבים קשים ובכלל. "העבודה" של ביירון קייטי, קבלה של הגוף – כלים לשיפור מערכת היחסים עם הגוף.
הדגמת שיחת אימון ותרגול אימון אישי ובקבוצה. אימון וקבלת משוב

מפגש 10 : תקשורת מקרבת ככלי להובלת שינוי – מודל התקשורת הלא אלימה (דר' מרשל רוזנברג):להבחין ברגשות, צרכים ובקשות. תקשורת מקרבת בטיפול באכילה רגשית הדגמת שיחת אימון ותרגול אימון אישי ובקבוצה. אימון וקבלת משוב

מפגש 11: סביבות תומכות שינוי –ניהול אנרגיה: כיצד לגלות ולרתום את המשאבים סביבנו לטובת חיזוק השינוי וההתמדה. ניהול אנרגיה של המטפל והמטופל. דמות המטפל כסביבה תומכת שינוי. מה תומך במטפל? עיקרון אהבה ופחד לפי 4 ההסכמות. הדגמת שיחת אימון ואימון בקבוצה. אימון וקבלת משוב

מפגש 12 :סיכום- להיות השינוי – טרנספורמציה אישית ומקצועית של המטפל /מדריך/מורה כמוביל שינוי. להיות השינוי שאנו רוצים לראות באחרים. הדגמת שיחת אימון אימון בקבוצה.

מפגשים 13-14 – אימון תרגול והטמעה בפועל של גישת ומיומנויו האימון לבריאות בחיים ובעבודה.

סגנון הנחיה: ההנחיה בקורס היא ברובה חווייתית וכוללת אימון, הדגמות ותרגול במפגשים ובין המפגשים.

תעודה ואפשרויות להמשך צמיחה ולמידה: למשתתפים תינתן תעודת השתתפות בקורס.
בהמשך אפשרות לתהליך של הדרכה על אימון אישי, השתתפות במפגשי המשך, תהליך אימון אישי, קורס מתקדם להסמכה כמאמנ/ת בריאות.

ביבליוגרפיה:
פרוצ'סקה, ג., נורקרוס, ג., דיקלמנטה, ק. (2006). להשתנות לתמיד, תכנית מהפכנית בשישה שלבים להיפטרות מהרגלים רעים.
מילר, ו.ר., רולניק, ס. (2009). הגישה המוטיבציונית, הגברת מוטיבציה לשינוי.
מאורר, ר. (2005). צעד קטן לשינוי גדול, דרך הקאיזן.
Engl, N.(2002). Reduction in the incidence of type 2 diabetes with lifestyle intervention or Metformin. Diabetes Prevention Program Research Group, J Med, 346(6)7.
Vale, M.J., et al. (2002). Coaching patients with coronary heart disease to achieve the target cholestero.Journal of Clinical Epidemiology 55:245–252
Vale, M.J., et al. (2003). Coaching patients On Achieving Cardiovascular Health (COACH). Arch Intern Med 163:2775-2783

סילבוס קורס אימון בריאות למאמנים ומטפלים

סילבוס קורס אימון בריאות למאמנים ומטפלים "הקורס היה מצוין והוקרות לכם על המיומנות והמקצועיות ליוזמה ברוכה זו. ובמיוחד הרוח החיה והמתלהבת של מירב. אכן חידדתם היטב את ההבדל בין אימון רגיל לבין אימון לבריאות. המפגשים [...]

עדויות אחיות ומטפלים-קורס מיומנויות אימון בריאות

עדויות אחיות ומטפלים - קורס מיומנויות אימון בריאות בראשית הסיכום אני מרגישה צורך עז להודות על הזכות שיכולתי להשתתף בקורס שהיה מהנה. מעניין, מלמד ומצייד בארגז כלים. לזאת ללא ספק תרמה אישיותך המיוחדת שהקרינה המון [...]

קורס אימון בריאות ואיכות חיים למאמנים ומטפלים

קורס אימון בריאות ואיכות חיים למאמנים ומטפלים בואו להשתתף בקורס מקצועי המשלב לימוד של מיומנויות אימון מבוססות מחקר יחד עם תרגול וחוויה אישית המאפשרים: ללמוד איך מסייעים לאנשים לעשות שינוי מוצלח בתחום הבריאות בנושאים של [...]

עדויות סטודנטים קורס שינוי התנהגותי מכון וינגייט

עדויות סטודנטים קורס שינוי התנהגותי מכון וינגייט קורס "שינוי התנהגותי" של מכון וינגייט, הועבר על ידי מירב בית-און, מאמנת בריאות ומנהלת חברת Medicoach. הקורס הועבר במסגרת מסלול "מאמן לקידום בריאות" למאמני כושר במכון וינגייט. להלן [...]