קורס אימון לאנשי מקצועות הבריאות והאימון – להיות מוביל שינוי בתחום הבריאות

קורס מקצועי המשלב לימוד של מיומנויות אימון לבריאות מבוססות מחקר יחד עם תרגול וחוויה אישית,
המאפשרים:ללמוד איך מסייעים לאנשים לעשות שינוי מוצלח בתחום הבריאות בנושאים של תזונה נבונה, פעילות גופנית, ניהול סטרס ושחיקה, איזון בית-עבודה ויצירת שביעות רצון מהחיים.

הקורס מיועד ל:

1.אנשי מקצועות הבריאות – מקנה מיומנויות הובלת שינוי לשיפור יישום המלצות הבריאות ותוצאות הטיפול.

2. מאמנים – התמחות מקצועית בתחום האימון לבריאות ואיכות חיים כולל אפשרות לעבוד כמאמנים בתחום הבריאות ואיכות החיים.

3. שוחרי בריאות ואנשי מקצוע מתחומים נוספים – מאפשר מסע צמיחה אישי ואפשרות להמשך לימודים לתעודת מאמנ/ת בריאות ואיכות חיים מוסמכ/ת

מה זה מאמנ/ת לבריאות ואיכות חיים?

המאמנ/ת לבריאות עובד/ת לצד אנשי מקצועות הבריאות. מוומחיות/ה היא לסייע למטופלים לקחת אחריות על בריאותם וליישם אורח חיים בריא בהתאם להמלצות הרפואיות. מאמני הבריאות משתמשים במיומנויות האימון במטרה לקדם את המטופלים בתהליך השינוי ולהשיג יותר ממה שחשבו שאפשרי: ירידה ושמירה על משקל בריא, הטמעת הרגלי אכילה מאוזנת, התמדה בפעילות גופנית, ניהול סטרס ושחיקה וחיזוק שביעות הרצון מעצמם ומהחיים.

מיומנויות אימון בריאות לאנשי מקצועות הבריאות

המשימה של אנשי מקצועות הבריאות כגון אחיות, רופאים, פיזיותרפיסטים, מאמני כושר, דיאטנים, נטורופתים ועוד היא להוביל את המטופל שינוי בריאות שנשמר. על מנת להניע שינוי, המומחים עושים שימוש בעיקר בייעוץ והדרכה שבצורתה המסורתית הינה ממוקדת תוכן ועוסקת בחינוך המטופל. הבעיה היא שעבור רוב המטופלים – ידע והנחיות אינם מספיקים על מנת לחולל שינוי ארוך טווח בבריאותם.

שינוי שנשמר לאורך זמן צריך לנבוע מבפנים. השאלה אם כן איננה – "כיצד להביא אנשים לשנות את ההתנהגות שלהם?", אלא – כיצד להביא אנשים לשינוי שבא מתוכם?

בקורס אימון בריאות נלמד את המומחיות של הובלת שינוי בריאות ויצירת היענות ודבקות בהמלצות הטיפול. נלמד כיצד להימנע ו/או להתמודד עם התנגדות לשינוי וכיצד ליצור שיתוף פעולה ואחריות לבריאות מצד המטופל. נלמד כיצד לעורר את המוטיבציה הפנימית וכיצד לזהות ולפתור חסמים לשינוי כמו אכילה רגשית והתמכרויות נוספות. נלמד כלים לניהול עצמי מיטבי וכלים להתמודדות עם מעידות בדרך ואת כל אלו נחווה על עצמנו בתהליך של למידה,חוויה ותרגול המחולל טרנספורמציה אישית ומקצועית.

קורס ההתמחות של MEDICOACH מיועד למאמנים ומטפלים מוסמכים (מאמנים, פסיכולוגים, עו"ס, מטפלים, אחיות, דאיטניות, מאמני כושר) בעלי כישורים אישיים גבוהים, מחויבות אישית לבריאות ו/או רקע מקצועי רלוונטי, המעוניינים להוסיף לעבודתם כמטפלים מיומנויות מתחום ה Health Coaching לצורך הובלת שינוי בריאות במסגרת עבודתם. וכן למאמנים המעוניינים להתמחות ולעבוד בתחום של אימון לבריאות ואיכות חיים.

תהליך ההסמכה וסופרויז'ן:

לאנשי מקצועות הבריאות, מטפלים ואחיות – לימודי המשך לקבלת הסמכה הכוללים השלמה ל180 שעות לימוד על פי ההנחיות של לשכת המאמנים בישראל.לאחר סיום הלימודים יש לעבור תהליך סופרויז'ן בהתאם לדרישות הלשכה.

למאמנים מוסמכים – בהמשך לקורס יוצע למסיימי הקורס שהם מאמנים מוסמכים תהליך סופרויז'ן אישי או קבוצתי לצורך קבלת הסמכה כמאמן בריאות מטעם מדיקואצ'.

אפשרויות עבודה : לבוגרי הקורס המצטיינים תוצע אפשרות לעבוד כמאמני בריאות מטעם Medicoach באזור מגוריהם. כמו כן, למתאימים תוצע האפשרות לשווק במסגרת Medicoach פרוייקטים של אימון בריאות בחברות וארגונים מובילים.

מנחי הקורס : מירב בית-און מאמנת מוסמכת לבריאות ואיכות חיים, מנהלת חברת Medicoach ומנחים אורחים מובילים בתחומם.

תעודה: המשתתפים בקורס יקבלו תעודת מאמן בריאות/מיומנויות אימון בריאות מטעם Medicoach ו/או המוסד המארח. תעודת מאמן בריאות מוסמך מטעם מדיקואצ' תוענק למאמן מוסמך בלבד שסיים בהצלחה תהליך של סופרויז'ן במדיקואצ'.

 

לפרטים נוספים ניתן להתקשר למירב 03-7313939, 052-7331929 או להרשם כאן

מועמדים המבקשים להציג מועמדותם לקורס, ולקבל סילבוס מוזמנים ליצור קשר במייל Meirav@medicoach.co.il

חלק ממשתתפי קורס אימון בריאות מחזור 37 יולי 2014:

9766801

2014 קורס אימון בריאות – מחזור 37 יולי

משובים של משתתפים

"הפגישה איתך כל שבוע , אנרגיות מדהימות. לא חשוב כמה עייפה הגעתי הצלחת להחזיק אותי עירנית לגמרי במשך כל ההרצאות. צל"ש. התוכנית של הקורס מובנית, השלבים ברורים, הבנה מלאה מה זה אימון בריאות. הצגת האימון על ידך היתה מצויינת"

איה שירן, אחות, בלינסון

"ברמה אישית לקורס אימון בריאות היו השפעות משמעויות מאוד עבורי, למרות היותי אחות העוסקת שנים רבות בתחום הבריאות ומודעת להשלכות בריאותיות, עדיין היה לי קושי ליישם את ההמלצות. מבחינה מקצועית לדעתי יש חשיבות רבה לשילוב התחום במסגרת ההכשרות לצוותים הרפואיים בכללית." לריסה ראם, אחות ומנהלת תחום זקנה ומחלות כרוניות, שירותי בריאות כללית

הקורס היה עבורי משמעותי ומקדם, מממלא באופן מקצועי ואישי. הרגשתי שאני מתמקצעת בתחום שאני אוהבת מאוד ומקבלת גם כלים פרקטיים ויישומיים, פשוטים ולא מורכבים. הקורס היה מובנה, ממקד, עם המון ידע, מאורגן, מירב – הנוכחות שלך וההיכרות איתך שידרגה את הקורס, הבאת משהו אחר לקורס והפכת אותנו לקבוצה לומדת במקצועיות רבה וברגישות רבה, התענגתי לשמוע אותך מדגימה, מתשאלת, מוקירה – למדתי מזה הרבה מאוד. תודה רבה על הכל!!

עדנה בן יעקב, מאמנת בריאות, כרמיאל

הקורס הוסיף לי גישה וכלים אימוניים לארגז הכלים המקצועי שלי. וזה מאפשר לי סיפוק רב יותר מעבודתי.

מאשה אורצקי, אחות סכרת, קריות

קיבלתי כלים יצירתיים כדי לקדם את המתאמנים וליצור אמון והנעה בתוך הסדנאות שאני מעבירה

עדי דיין, מאמנת אישית, אחות ומנחת קבוצות גמילה מעישון

"הקורס מאגד וקושר עבורי את העיסוק בהובלת אנשים לשינוי בתחום הבריאות הכושר ויצירת אורח חיים מיטבי . הכלים האימוניים שרכשתי במהלך הקורס והנושאים שנגענו בהם, גרמו לי להעמיק וללמוד את הנושאים לעומקם.התהליך האימוני (כמאמנת ומתאמנת) ,היה מעשיר ומלמד וערכו מבחינתי לא יסולא בפז"

חלי קיסלסי, מאמנת כושר

"הקורס היה מאוד מעניין ומעשיר בכלים אימוניים. למדתי שוב את מודל השינוי, אך זו הייתה הפעם הראשונה שהעמקתי בו והבנתי כל שלב ושלב. המקום שלך והנושאים שאותם את מעבירה בקורס מאוד משמעותיים וחשובים -הם הליבה של הקורס. שימשת לי למודל למאמן המיטבי ואני מודה לך על כך".

הדס קהלני, פיזיותרפיסטית ומאמנת

"כשאת מירב אימנת זה היה מצוין. מקום של למידה. האימונים לדוגמה היו מצויינים, תודה רבה את מקסימה"

אורנה צאיג, מאמנת ומנחת קבוצות

"קיבלתי כלים נוספים שנתנו לי בטחון לעבודה מול מתאמנים עם מטרות בריאות, כשניסיתי לאמן בצורה הזאת ראיתי שיש תוצאות מיידיות לשיטה. מאד אהבתי שאת נותנת מקום לכולם להביא את עצמם. נהניתי מאד"

אילנית צ'אקי, מאמנת הוליסטית.

"למירב היקרה, הדרך שלך ומי שאת – ענווה, נעימה, עיניינית ומובנת – יצר קבוצה חייכנית ומקבלת – שיקוף של מי שאת. תודה על הלימוד בדרך זאת. בניית המודל, הסדר, ההרצאות, התרגולים יצרו בהירות וסדר. תודה רבה אישית"

יונית פלג, מאמנת ומנחת מדיטציה

"אנרגיות חיוביות, ידע רב שאת מביאה איתך, פתח לי צוהר לתחום שאני בטוחה שיסייע לי באופן אישי ומקצועי. תבורכי"

יאירה אונגר, מאמנת אישית וארגונית

"מאד נהניתי מהתכנים בקורס. הדגם של אימון מובנה וניתן ליישום כבר לאחר סיום הקורס. דרך ההנחייה שלך היתה מקצועית, נעימה ומשרה אוירה נעימה מאד. תחום מרתק עם פוטינציאל גדול לפיתוח"

חפצי וינק, מאמנת אישית ומנחת קבוצות

"נהניתי מאד מאופן ההעברה שלך את הקורס, מהאימון שלך את חברי לקבוצה, ומכך שאפשרת גם לנו לאמן מול הקבוצה ולקבל משוב מלמד. אין ספק שהגעתי עם הידע שלי ויחד עם הקורס שאת העברת גיבשתי הכול לחבילה אחת והיום אני יותר מאמינה ביכולת שלי לעבוד עם מתאמנים בנושא בריאות ולעשות את ההבדל בין אימון לחיים לאימון בריאות. אני מודה לך על היותך את, עדינה, מכילה ומאפשרת".

שלומית בן חיים, מאמנת בריאות וסופרויז'ן

"לך מירב יקרה – אני רוצה להודות במיוחד על נועם דרכך, על חיוך תמידי ואווירה נעימה שידעת להכניס לקורס – תודה על העברת ידע, מיקוד ומכוונות לתכנים,הקפדה על מקצועיות, מחוייבות ואחראיות אישית הן לתהליך האימוני והן לי כתלמידה מן המנין"

טליה לזר, מאמנת הוליסטית

ועוד….

"הקורס תרם לי רבות לעבודתי אני יכולה לעזור למטופלים בדרך נכונה יותר ונבונה. קיבלתי כלים מצויינים שמשפרים את היכולת שלי לעזור ולראות שיפור ותוצאות טובות באורח החיים של המטופלים"

"מנחה נינוחה, נעימה, שלווה – מודל לאורח חיים בריא"

"המודלינג שלך והעשייה שלך מעוררת השראה, התכנים והאג'נדה המסודרת תעזור לי להנחות בצורה מאורגנת ומסודרת בזכות הכלים האימוניים האיכותיים שהעברת בקורס"

"מנחה מקצועית מאד"

"המורה – פשוט מצויינת, הקורס בנוי היטב, החומר הכלים והמודל מעניינים ובהירים. תודה"

"נותן כלים פרקטיים ליישום באימון.היה מאד כיף להגיע, אוירה משפחתית ומקצועית, אוירה טובה"

"מודל מובנה ומוכח מדעית, מרצים טובים מתחומים שונים"

משובים של משתתפים בקורס מס' 1 ספטמבר 09:

הקורס היה מצוין והוקרות לכם על המיומנות והמקצועיות ליוזמה ברוכה זו. ובמיוחד הרוח החיה והמתלהבת של מירב. אכן חידדתם היטב את ההבדל בין אימון רגיל לבין אימון לבריאות. המפגשים היו מרתקים , היה תענוג לפגוש אוסף של אנשים מקסימים עם הרבה רצון לתרום בידע, ובניסיון, ובמיוחד פרגון !

דינה רשמן, מאמנת אישית, דיאטנית קלינית, ת"א

תודה על המקצועיות, הידע הרב, הנכונות, הרצון ללמד ולהעביר, ההקשבה, הסבלנות, על ההתלהבות ועל תחושת השליחות. מירב – תודה על המקצועיות, הידע הרב והרצון להעביר את מה שאת מאמינה בו בצורה משכנעת ומעניינת. הרכב הקבוצה היה מאתגר, מעניין והפגיש בין אנשים מאוד מיוחדים. תודה

דורית בוקר, מאמנת אישית ומאמנת קבוצות נשים להעצמה, חיפה

למירב, שמחתי להיות אחת ממשתתפות הקורס. העברת את הקורס במקצועיות והמון רצון שכולם יצליחו וזה ניכר בהכנה המוקדמת ובמהלך הקורס. למדתי, תודה.

עירית גולני, מאמנת אישית, נתניה

ההרצאות של מירב ניכר שהן הגיעו ממקום של המון ידע וניסיון. הרצאותיך היו עם המון בטחון שהיה כיף לשמוע. תודה על המצגות שדאגתם להעביר לנו, דבר שבאמת מאפשר לי כל הזמן לקרוא ולחזור ולשנן.
לכל המשתתפים ולצוות ההוראה, היה לי כיף!

מירי אריאל, מאמנת אישית, יוקנעם

ראשית, תודה גדולה על כך שהייתם עבורנו במשך כל תקופת הקורס ודאגתם להעביר לנו את החומר גם בכתובים. אהבתי מאוד את ההרצאות של מירב. ניכר היה בהן שהן מגיעות ממקום של המון ידע וניסיון. מאד מעשיר, מחכים ויישומי. תודה על הכול!!